Inauguracja Konkursu GG Robot w roku szkolnym 2021/2022

Inauguracja Konkursu GG Robot w roku szkolnym 2021/2022

 

Drodzy nauczyciele i uczniowie!

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny a wraz z nim nowy sezon konkursu GG Robot. W związku z tym chciałbym zaprosić wszystkich na spotkanie inaugurujące nowy sezon połączone z warsztatami tematycznymi.

Spotkanie zostanie zorganizowane równolegle do Kongresu IT i Szachy, w którym również można wziąć udział. Więcej informacji na stronie http://informatykaszachy.pl/.

Inauguracja konkursu będzie miała miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce 22 września 2021 r.

Poniżej przedstawiam program wydarzenia:

9:00 – Uroczyste rozpoczęcie sezonu 2021/2022 Konkursu GG Robot

11:00 – 14:00 – Warsztaty z dziedziny roboinformatyki, związane z tematyką konkursu. W warsztatach może wziąć udział 1 nauczyciel i maksymalnie 2 uczniów ze zgłoszonej szkoły. Zajęcia będą zorganizowane w II turach. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednych warsztatach na turę.

I Tura:

  • Orientacja robota w przestrzeni, czyli jak wykorzystać sensory aby robot pokonywał przeszkody i wybierał prawidłową trasę przejazdu.
  • Wykorzystanie w robocie kamery w celu zaprogramowania funkcji rozpoznawania kolorów i obiektów z dużej odległości (programowanie tekstowe, język python oraz informacyjne c)

II Tura:

  • Drukujemy potrzebne części do naszych robotów – modelowanie 3D, przygotowywanie i realizacja wydruków.
  • Rodzaje manipulatorów i ich konstrukcja dla potrzeb robotów mobilnych.

REJESTRACJA

(kliknij aby zarejestrować swój udział w wydarzeniu)

II Kongres Edukacyjny IT i Szachy im. Ignacego Łukasiewicza, którego Inauguracja Konkursu GG Robot 2022 jest wydarzeniem towarzyszącym, uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

admin